GALERŢ
ZTDP Araz'la Bodrum Kalesi'nde

Mu─čla'n─▒n Bodrum ─░lçesi'nde, Zeynep Tanbay Dans Projesi, 8'inci Uluslararas─▒ Gümü┼člük Klasik Müzik Festivali kapsam─▒nda 'Araz' adl─▒ gösteriyi sundu. Konsepti ve koreografisi Zeynep Tanbay'a ait gösteride insan ili┼čkileri 20 ayr─▒ dansla anlat─▒ld─▒, izleyiciler dansç─▒lar─▒ ayakta alk─▒┼člad─▒.

Bodrum'da düzenlenen Uluslararas─▒Gümü┼člük Klasik Müzik Festivali tüm h─▒z─▒yla sürüyor. Festival kapsam─▒nda geçen y─▒l da gösteri düzenleyenZeynep Tanbay Dans Projesi, bu y─▒l daha kapsaml─▒ bir gösteriyle Bodrum Kalesi Kuzey Hende─či'nde sahne ald─▒. Gösteriyi festivalin sanat dan─▒┼čman─▒ ve devlet sanatç─▒s─▒ ünlü piyanist Gülsin Onay da izledi. 'Araz' adl─▒ gösterisiyle sahneye ç─▒kan ve 13 dansç─▒dan olu┼čan topluluk, izleyenleri kendilerine hayran b─▒rakt─▒. 14 bölüm ve 20 ayr─▒ dans performans─▒ ile haz─▒rlanan gösteriyi yakla┼č─▒k 500 sanatsever izledi.

Koreografisi Zeynep Tanbay'a ait olan gösteride topluluk, Philip Glass, Yann Tiersen, Reich, Burhan Öcal ve Baba Zula'n─▒n müziklerinde dans etti. Ara vermeden 70 dakika süren gösteride insan ili┼čkileri, halleriyle ruhunu sosyal, politik ve dünya gündeminde sorgulayan Tanbay, gösterinin sonunda ayakta alk─▒┼čland─▒. 
 
Zeynep Tanbay Dans Projesi ┬ę 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim