GALERİ
ztdp symbiosis ile yeniden sahnede!

ZTDP’nin 2003 yılından beri sponsoru olan Akbank’ın, Haziran 2011’de desteğini kesmesi ile çalışmalarına ara vermek mecburiyetinde kalan topluluk yeniden sahnede.

Borusan Sanat tarafından bu yıl başlatılan Beethoven Festivali’ne yeni eser siparişiyle davet edilen Zeynep Tanbay, ZTDP’yi yeni projesiyle tekrar bir araya getirdi.

Borusan Kültür Sanat, iki yılda bir gerçekleştireceği tematik festivallerin ilkini, bu yıl dahi besteci Ludwig van Beethoven’a adıyor. 18-21 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan BEETHOVEN FESTİVALİ’nde, Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın eşlik edeceği Christian Tetzlaff, Alexei Volodin, Ruth Ziesak gibi yıldız solistler ve ünlü Salzburg Bach Korosu ölümsüz bestecinin eserlerini seslendirecekler.

 “Borusan Kültür Sanat, Türkiye’nin çağdaş dans alanındaki en özgün isimlerinden dansçı - koreograf  Zeynep Tanbay’dan bu festival için yeni bir eser sipariş ederek bir ilke daha imza attı.

BEETHOVEN FESTİVALİ, Tanbay’ın Beethoven’ın Yaylı Çalgılar Dörtlüleri’nden bir seçki üzerine tasarladığı yeni çalışması symbiosis ile klasik müziğin sınırlarını aşıyor.

20 Aralık 2013 tarihinde dünya prömiyeri gerçekleştirilecek olan yapıtın müziklerini, bu sezonu Beethoven’ın Yaylı Çalgılar Dörtlüleri’ne adayan Borusan Quartet seslendiriyor.”

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası bülteninden

 

20 Aralık 2013 Cuma, 20.00 / Dünya Prömiyeri

 

Haliç Kongre Merkezi, Sadabad Oditoryumu

 

21 Aralık 2013 Cumartesi, 15.30

Haliç Kongre Merkezi, Sadabad Oditoryumu  

 

Biletler: Biletix

  
 
Zeynep Tanbay Dans Projesi © 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim