GALERİ
ZTDP Araz'la Bodrum Kalesi'nde

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, Zeynep Tanbay Dans Projesi, 8'inci Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında 'Araz' adlı gösteriyi sundu. Konsepti ve koreografisi Zeynep Tanbay'a ait gösteride insan ilişkileri 20 ayrı dansla anlatıldı, izleyiciler dansçıları ayakta alkışladı.

Bodrum'da düzenlenen UluslararasıGümüşlük Klasik Müzik Festivali tüm hızıyla sürüyor. Festival kapsamında geçen yıl da gösteri düzenleyenZeynep Tanbay Dans Projesi, bu yıl daha kapsamlı bir gösteriyle Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde sahne aldı. Gösteriyi festivalin sanat danışmanı ve devlet sanatçısı ünlü piyanist Gülsin Onay da izledi. 'Araz' adlı gösterisiyle sahneye çıkan ve 13 dansçıdan oluşan topluluk, izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. 14 bölüm ve 20 ayrı dans performansı ile hazırlanan gösteriyi yaklaşık 500 sanatsever izledi.

Koreografisi Zeynep Tanbay'a ait olan gösteride topluluk, Philip Glass, Yann Tiersen, Reich, Burhan Öcal ve Baba Zula'nın müziklerinde dans etti. Ara vermeden 70 dakika süren gösteride insan ilişkileri, halleriyle ruhunu sosyal, politik ve dünya gündeminde sorgulayan Tanbay, gösterinin sonunda ayakta alkışlandı. 
 
Zeynep Tanbay Dans Projesi © 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim