ZTDP          Bio          Dans Denince
 
Zeynep Tanbay & Dansın Çığlığı
İZ TV tarafından yapılan belgesel, 2008 yılında gösterime girdiğinden beri, halen çok sık tekrar edilerek geniş bir izleyici kitlesine ulaşmakta.

Ali Kazma & Engellemeler
Türkiye'nin en önde gelen video sanatçılarından ve dünyada da ilk 100 arasına girmeyi başarmış olan Ali Kazma'nın Engellemeler adlı sergisinde, ZTDP Dans Topluluğu adlı video çalışması önce Fransa Lille'de, ardından İstanbul'da 25 Aralık 2009 & 30 Ocak 2010 tarihleri arasında Kâzım Taşkent Sanat Galerisi'nde sergilendi.

10 Sanatçı 10 İz & Network
Network 10. yılını kutlamak amacıyla gerçekleştirdiği projesinde, 10 sanatçıya Türkiye'deki bütün mağazalarında birer ay vitrininde yer verdi. Zeynep Tanbay, …esin kaynağı oluşturan ve dünyayı, daha güzel kılan 10 sanatçıdan biri olarak, Alev Ebuzziya, Ara Güler, Bülent Erkmen, Canan Tolon, Elif Şafak, Faruk Malhan, Mercan Dede, Osman Dinç ve Piyale Madra ile yer aldı.

Yılın Dans Topluluğu Ödülü
Andante dergisinin 2010'da başlattığı Klasik Müzik Ödülleri' nde Yılın Dans Topluluğu Ödülünü ilk olarak ZTDP aldı.

Call4İstanbul
Reklâmcılık Vakfı, Call4İstanbul / İstanbul Avrupa Kültür Başkenti destek kapsamında yapılan internet yarışmasında, City İnspirers bölümündeki 9 İstanbul kültür kişiliğinden biri Zeynep Tanbay oldu.

Le Monde Blog
Fransa'nın Le Monde gazetesi için tasarlanan Le Monde Blog, Türkiye'nin 10 çağdaş sanatçısından biri olarak seçtiği Zeynep Tanbay'la geniş bir söyleşiye yer verdi.

Sezen Aksu

Sezen Aksu son albümü Öptüm için yaptığı 2011 Açıkhava Konserleri'nde, Cemal Süreya'nın Sayım adlı şiirine bestelediği şarkıda, Zeynep Tanbay'ı İç adlı solo dansıyla barkovizyona taşıdı.

Beethoven Festivali

Borusan Kültür Sanat, iki yılda bir gerçekleştireceği tematik festivallerin ilkine, yeni eser siparişiyle Zeynep Tanbay'ı davet etti. Tanbay'ın Beethoven'ın Yaylı Çalgılar Dörtlüleri'nden bir seçki üzerine tasarladığı yeni çalışması symbiosis 20 Aralık 2013 tarihinde dünya prömiyerini gerçekleştirdi.
 
 
Zeynep Tanbay Dans Projesi © 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim