Diyorlar ki...          İzleyicilerden
 
24 05 2012
Hello, My name is Olivia Shaffer and I am a contemporary dancer based in Vancouver, Canada. I will be visiting Istanbul in the coming week and I was wondering if Zeynep Tanbay Dans Project has a company class that I would be able to join. I have heard a great recommendation of your company from my friend Natasha Seiss who trained with Tanbay a couple years ago, and so I would love to experience it for myself.
Many thanks. I look forward to your reply.
Sincerely,
Olivia

27 01 2012
Merhaba, Söze nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Ben dokuz eylül üniv. oyunculuk bölümü mezunuyum.
Sizin duruşunuz, bakış açınız, yaratımınız olağanüstü... Gerçekten size büyük bir hayranlık beslemekle beraber, Türkiye’de böyle yaratımlarla söylemek istediğini söyleyebilen, bu kadar cesur sanırım başka kimse yok..
Ben sanırım bütün dans yetimi kaybettim ya da büyük bir çalışmayla belki küçük işler başarabilirim. Ama ruhum ve duygumla sizin projelerinizin köşesinde, kıyısında arkasında neresi olursa olsun bir yerinde olmak isterim...
Hiçbir şey olmasa bile belki sizinle tanışma fırsatı elde ederim bilmiyorum...
Sözün kısası.. İyi ki varsınız..
Anlayanlara ve duyabilenlere...
Sevgiler
Dalya Kilimci

20 01 2012
I see that you are astonished to get this letter from far Lithuania. We are preparing a big book about cultural connections of Lithuania with Turkey from the earliest ages till our days. In the chapter about modern dance we shall tell about your creative work in this field. We wanted to see you with your group. We have found a lot of interesting information in the internet about your work. We want to ask your permition to put your picture ''Movement symphony'' by Mike Chevreuil into this book.
Waiting for your answer. With best regards.
Zita Neimantiene

17 10 2011
Merhaba,
Projelerinizden bazılarının bölümlerini "iz" televizyonunda yayınlanan bir belgeselde izledim.
Açıkçası Güzel Sanatlar Eğitimi almış ve güncel sanatla ilgilenen biri olarak sergilediğiniz performansınıza ve fikrinize hayran kaldım.
Sizin stilinizde yapılan işleri ne yazık ki ülkemizde yeterince izleme fırsatı olmuyor.
Plastik Sanatlar alt yapılı biri olarak kendimi iyi hissetmek, paralel hissettiğimi gözlemlediğim sizinle bir arada olabilmek adına yapacağınız projelerde, hiçbir şey talep etmeden, sadece sizin "İskemle" dansınızdaki anlatım özgürlüğünüzden ve bence muhteşem dışavurumunuzdan sebeplenmek istiyorum.
Biliyorum Ankara'dayım ama yapabileceğim her hangi bir şey olursa yapmak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Sevgiler,
Sevda Kal Sözer

02 06 2011
Sevgili Zeynep,
Cumartesi akşamı izlediğimiz ZTDP muhteşemdi…
Gerçekten büyük bir keyifle ve hayranlıkla izledik. Ekibin kondisyonu da parmak ısırtan cinstendi, bravo doğrusu..
Çoook tebrikler ediyor, daha nice güzel projelere diyorum…
Çok sevgiler,
Hacer Ansal

29 05 2011
Zeynep Hanım, merhaba.
Dünkü gösteriniz tek kelimeyle “olağanüstü”ydü – dimağınıza, sanatsal becerinize, tüm arkadaşlarınızın bedenlerine sağlık!..
Size ve sponsorunuz Akbank’a candan, gönülden teşekkürler ve içten tebrikler – ve daha nice projelerinizde bizlere böylesine güzel / anlamlı anlar yaşatmanızı dileriz, gösterinizi birlikte izlediğimiz eşim ve arkadaşlarım ile birlikte...
...ancak, naçiz bir yorumumu da esirgemek istemedim, “umut” adına: Aslında benim de paylaştığım “gerçekçilik” fikriniz bir yana, belki de en sonda (bir nevi “coda” veya “bis” olarak?) “barıştırıcı” bir sekans olsaydı, daha mutlu biçimde ayrılabilirdik bu muhteşem etkinlikten – aynen Beethoven’in 6.Senfonisi’nin 5.bölümündeki gibi “Fırtınadan sonraki neşeli Allegretto”su örneği...
Tekrar teşekkürler,
sevgiler/Robert Schild – Shalom Gazetesi

30 04 2011
Tek kelime!
Harikasınız!
Gülcan Güneş

20 04 2011
Dear Ms. Tanbay,
I am writing to you because I am quite interested in your projects as it may provide me with further development and prosperity in the field of Dance Theater. Unfortunately, in Bulgaria there is no development in the art of dancing and after I watched your spectacle in Sofia Dance Week "Araz" I had decided to contact you.
Dimitur Stamenov

21 04 2009
Facebooktan profilinizi tesadüfen buldum. Bana ne kadar çok güven kazandırdığınızı anlatamam. Ben şu anda Sydney’de özürlü çocuklara eğitim veriyorum. Daha önceden Ankara'da Özel Ulusoy Bale’ye gittim ve Sydney’de dans eğitimimi devam ettirdim. Şu andaki hedefimse zihinsel engelli çocuklara dans terapisi eğitimi vermek.
Umarım bu projemi Sydney'de başlatıp Türkiye’de devam ettiririm.
Beni motive ettiğinizi söylemek istedim. Sydney'de projeleriniz olursa lütfen bana bildirin. Başarılar diliyorum.
Zeynep Yapar

30 03 2009
Merhaba
Dün İz TV’de hakkınızda yapılan programı izledim. Başarılarınızın ve bu topraklara katkılarınızın devamını diliyorum.
Beni en çok etkileyen de hakkınızdaki olumsuz eleştiriye rağmen kararınıza asılıp yolunuzdan dönmeyişiniz oldu. İyi ki dönmemişsiniz.
Keşke herkesde bu cesaret olsa.
İyi çalışmalar
Maral Fuchs

28 03 2009
Merhaba,
Az önce İZ Tv’deki hakkınızda yapılmış olan programa rastladım. Yapılacak onca işim varken durdurdum zamanı, programı izlemekten kendimi alıkoyamadım. Size çok saygı duydum ve çok yüreklendim. Keşke sizin gibi sanatçılar çok olsa, daha doğrusu böylesine güzel adımları atabilecek cesarete sahip olanlar ve başaranlar çoğalsa…
İrem Saçaklı

21 02 2009
Dans ilahi bir aşk gibi... İnsanın pervaneleşmesi... Ve sizin sahneniz pervanenin ateşi!!!
İyi ki varsınız. Ve iyi ki tınılarınız bunca kuvvetli, aşkla ve hayranlıkla takip ediyorum.
Sevgiler
Ahmet Meydan

22 01 2009
Sayın Zeynep Tanbay,
Az önce İz Tv’de belgeselinizi izledim. Adınızı hep duymuştum ve bir yerlerde bir şeyler yaptığınızı biliyordum. Ama bu kadar değerli bir içeriğe sahip olduğunu tahmin edemedim.
Bugüne kadar hiçbir gösterinizi izlemediğim için kedimden utandım.
Ne kadar yetenekli ve ne kadar nitelikli bir sanatçı olduğunuzu gururla izledim.
Size çok teşekkür ediyorum. Ülkemde bana gurur duyabileceğim, tutunacak bir dal verdiğiniz için.
Hem bu kadar yetenekli ve üretken olup, hem de toplumun sorunlarıyla bu kadar duyarlı bir şekilde ilgilendiğiniz için.
Size çok teşekkür ediyorum.
İlk gösterinizde görüşmek dileğiyle…
Saygılar sunuyorum.
Cansel Can Tunçel

02 01 2009
Yeni yılın ilk gecesi İZ Tv'de saat 00:00 sularında bir program başlamıştı. Sevdiğim bir tiyatro sanatçısı olan Genco Erkal’ı ekranda görünce izlemeye başladım. Modern dans ve Zeynep Tanbay’dan bahsediyordu. Zeynep Tanbay ismini duymuştum fakat kendisini izleme imkanım olmamıştı. Modern dans söz konusu olunca kanal değiştirmeye niyetlendiğimde görüntüler Zeynep Tanbay’ın danslarından örneklemelere geçince yerimden doğruldum ve nefesimi tutarak izlemeye devam ettim. Modern dansı, ülkemizde klasik baleye fizik ve teknik olarak yeterli olmayanların tercih ettiğini düşünüyordum. Bir de Zeynep Tanbay’ı öyle boylu poslu görünce gene birileri, birilerine goy goyculuk yapıyor diye düşünmedim desem yalan olur. Ama peşin hükümlü olmamak için izlemeye devam ettim. Dakikalar ilerledikçe Zeynep Tanbay’ın klasik bale tekniğininde mükemmel olduğunu gördüm, harika çizgisi, saçının telinden ayak baş parmağına kadar olan vücuduna hakimiyeti karşısında donmuş kalmıştım. Bir gece öncenin uykusuzluğu gitmiş cin gibi olmuştum, bu program bitmesin istiyordum ama her şeyin bir sonu vardı. Program bittiğinde kendi kendime şunları mırıldandım, "demek ki modern dans senin düşündüğün gibi değilmiş".
Zeynep Tanbay, sayende bir yanlıştan dönmüş oldum, sağol. Başarılarının devamını dilerim...
iyi seneler...
Saip ERTEM

18 09 2008
Merhaba,
Dün akşam Alvin Ailey gösterisine gittim ama inanın sizin gösteriniz sonrasında sönük bulduğumu bildirmek isterim....
İstanbul’da yakın zamanda planladığınız bir gösteri var mi?
Hem kendim hem de arkadaşlarım için bu zevki bir kez daha yaşamak ve sizleri en kısa zamanda tekrar seyretmek isterim.
Saygılarımla,
A.Selin Akçaoğlu

28 07 2008
Merhaba Zeynep Tanbay
Baştan belirtmem gerek, dans bilgisi iyi olan birisi değilim. Geçen gün "Iz" kanalında sizin belgeselinizi izledim, gözlerimi belgesel boyunca televizyondan almamaya özen gösterdim. İsminizi duymuştum, hakkınızda çok az şey biliyordum, hiçbir gösterinizi izlemedim. Bir mektupla çok kolay anlatılamayacak sebeplerden dolayı çok etkilediniz beni, çok mutlu ettiniz.
Bu kadar güzel şeyler üretirken, dünya çapında bu kadar tanınırken aynı zamanda bu kadar duyarlı olabilmenin olağan olduğunu ve belki de gerekli olduğunu hissettirdiğiniz, "ima ettiğiniz" için size teşekkür etmek istedim. Sizin de ifade ettiğiniz gibi her izleyici kendi bir yorum getirecek sizin dansınıza ama benim için sizin hangi "rahatsızlık" ya da "huzur" içinde o eseri ortaya çıkardığınız da çok önemli. İskemle (2002) ve İç (2000) gösterileriniz özellikle ilgimi çekti. İç'teki "kısıtlanmışlık" anlatımının -belgeselden izleyebildiğim kesitlerinden- çok etkileyici olduğunu düşünüyorum, her hareketinizin bu kısıtlılığa isyanı çok iyi anlattığı izlenimine kapıldım.
Yurt dışında yüksek lisans yapıyorum, umarım burada bulunduğum yaz tatili sırasında bir gösterinizi izleme fırsatını yakalarım. Özellikle bahsettiğim eserlerinizi bu sıralar bir yerlerde izleme imkanımız olabilir mi? Ya da gösterilerin dvd halini bir yerlerden edinebilme imkanımız?
Zeynep hanım,
Çok iyi ifade edemedim, kendime de edemiyorum ama beni çok etkilediniz ve varlığınızla sevindiriyorsunuz.
Yaptığınız her güzel şey için teşekkür ediyorum, ortak olması gereken insani duyarlılıkları, tasvir etmeyi beceremediğim güzel dansınızla, ruhunuzla bana da hissettirdiğiniz için teşekkür ederim. Umarım sizi en yakın zamanda izleyebilirim.
Sevgiler
Seda Kostik

28 07 2008
Gösterelerinizi kapsayan dvd’lerinize ulaşmak istiyorum çok yakın takipçinizim kişiliğiniz ve sanatınız beni çok etkiledi başarılarınızın devamını diliyorum.
Afyon’dan Birsen hemşire

13 07 2008
Dear Zeynep,
Thank you for friendly reply.
I saw your performance in Tel-Aviv last October. I was amazed. It was wonderful.
I am at begining of a progress of being a dancer. It is complicated when you are alone without financial and mental support. I began practicing Irish dance and American tap four years ago along with modern and ballet classes. I am motivated to do my best in this field, but I am aware of the fact that I am old (20 years) and my body is not exactly suitable for dancing.
I would be very happy to meet your group and watch your work.
Did you scheduled time for auditions?
Sincerely,
Dor Rafalin

17 05 2008
Merhaba,
Öncelikle web sitenizi tebrik etmek istiyorum. Özenle hazırlanmış, detaylı ve görsel olarak tatmin edici bir site olmuş.
Uzun yıllardır dansla ilgilenen ve bunu meslek edinen genç bir dansçı olarak Ankara temsilinizi merakla bekliyorum. Daha önce ZTDP' yi sahnede izleme imkanı bulamasam da internet ve gazete haberlerinden sizi sürekli takip ettim. İçinde bulunmak istediğim bir topluluk olarak aklımda zaten yer etmiştiniz ve gazetede temsil ilanınızı görünce çok sevindim.
Umarım ileride sizinle çalışma fırsatı yakalarım. Modern dans konusunda Kültür Bakanlığı toplulukları dışında özel bir topluluğun bu sanatı yaşatmaya çalışıyor olması çok önemli. Bu çabanızı gönülden destekliyorum. Ankara temsilinizde görüşmek üzere. Şimdiden iyi sahneler.
M. Eren Şahin
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Devlet Halk Dansları Topluluğu Sanatçısı


05 05 2008
Merhaba, ben Altay ÜSTÜNDAĞ. Bugün, Gaziantep DT'deki gösterinizi seyrettim. Koreografileri çok beğendim ve birkaç sahne beni çok etkiledi.
Senkronizasyonda aksaklıklar vardı ama senkronizasyonu hiç kaçırmadı diyebileceğim veya en azından diğerlerine oranla gözle görülür ölçüde iyi bir performans sergiledi diyebileceğim kişiler ise, kesinlikle başta, Sn. Tuğrul SAVAŞÇI, Gizem ERDEM ve Evrim AKYAY...
Sn. Zeynep TANBAY'ın solo performansları şahaneydi zaten, ama bir de Evrim AKYAYperformansı, Gizem ERDEM ile Alper MARANGOZ'un da ikili performansı ve çoklu performanslar içinde de "kadın"a şiddet ve tecavüzün anlatıldığı sahne beni çok etkiledi.
Sn. Zeynep TANBAY ve Tuğrul SAVAŞÇI ile tanışmayı çok isterdim doğrusu...
Umarım Gaziantep'in DT sahnesinden iyi durumda olan herhangi bir sahnede yeniden seyretme olanağına kavuşurum:)
Tebrikler... Başarılarınızın devamını diliyorum.
Görüşmek ve tanışmak dileğiyle...
Altay ÜSTÜNDAĞ

27 04 2008
Sn.Tanbay,
yoğun seyahat gerektiren iş hayatım nedeniyle gösterilerinizin sadece bir kaçını izleyebilme imkanına sahip olabildim.
benim gibi veya başka nedenlerle sizi sahnede izleme şansını yakalayamayanlar için dvd yayınlayabilseniz ne kadar güzel olurdu.
güzel eserlerinizi görebilme umudu ile,
saygılarımla,
A. Bora Birkardeşler

09 06 2008
Merhaba...Az önce İz tv de sizi konu alan belgeseli izledim.
İYİ Kİ VARSINIZ.
Adnan Acar
 
 
Zeynep Tanbay Dans Projesi © 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim